<

8 Saniye Soundtrack Albümü Çıktı

03.03.2015 1146 0

Çok konuşulan ve sabırsızlıla beklenen Ömer Faruk Sorak'ın yeni filmi "8 Saniye" nin Soundtrack albümü sonunda çıktı. Şebnem Ferah, Gustavo Farias ve Caner Karamukluoğlu gibi isimlerin imzasını taşıyan birbirinden güzel şarkıların yer aldığı albüm sonunda raflarda.

Şebnem Ferah'ın "Şemsiyenin Altında" isimli şarkısı film severlerle buluşurken, albümde TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlunun seslendirdiği "Umrumda"nın sözleri Görkem Yeltan'a müziği ise Mehmet Güreli'ye ait. Yine Caner Karamukluoğlunun seslendirdiği "Yansıma"nın söz ve müziği ise Murat Hasarı'ya ait.

Filmin orijinal müziklerine imzasını atan Meksikalı prodüktör Gustavo Farias'ın, albümde 5 eseri yer alıyor. Yetenekli genç müzisyen Volkan Önol ise; "8 Saniye" için bestelediği ve seslendirdiği "Gel Benimle" isimli şarkıyla dikkat çekiyor. Son olarak, "Grasias A La Vida" şarkısının Joan Beaz&Mercedes Sosa orijinal kaydı da "8 Saniye"nin soundtrack albümünde yer alıyor.

Berlin'de doğup büyümüş olan Esra İnal'ın sıradışı hikayesinden esinlenilerek hayata geçirilen "8 Saniye"; çocukluk korkularından kurtulma, affetme ve hayatla barışma üzerine sarsıcı bir öyküyü beyazperdeye taşıyor. Senaryosu Esra İnal ve Nuran Evren Şit tarafından kaleme alınan film; erkek-egemen bir dünyada, yaptığı hatalara ve maruz kaldığı baskılara rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve hep özgürlüğünün peşinden giden Esra'nın hikayesini anlatıyor.

Hayatının başrolünde oynayan Esra İnal'a filmde; Fırat Çelik, Fahri Yardım, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Sema Poyraz, Devrim Yakut, Şiir Eloğlu, İlknur Boyraz, Demet Gül, Leonie Benesch, Ralph Herforth, Constantin von Jascheroff ve Grit Boettcher'in yer aldığı zengin bir Türk – Alman oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Filmde ayrıca, dünyaca ünlü bestseller "Dört Anlaşma" (The Four Agreements) kitabının yazarı Don Miguel Ruiz kendisini canlandırırken, Yılmaz Erdoğan da derviş rolüyle filme konuk oluyor.

Böcek Film, BKM, GalataFilm ve Barefoot Films'in ortak yapımı "8 Saniye"nin görüntü yönetmenliğini Emmanuel Kadosh üstleniyor. Müziklerini Meksikalı prodüktör Gustavo Farias'ın bestelediği filmin çekimleri; İstanbul, Berlin, Mardin, Tuz Gölü ve Meksika'da gerçekleştirildi. Türk – Alman ortak yapımı "8 Saniye"; Türkiye'de Warner Bros dağıtımında 27 Şubat'ta vizyona girdi.

 

Henüz yorum yapılmamış
Diğer Güncel HaberlerTümünü Gör

Tuğba Özerk'ten Yeni Albüm

Çok yakında müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümün tamamı Tuğba Özerk imzası taşıyor. Albümün prod&uum...


>> Devamını Oku
07.03.2016 2299

Emre Altuğ Çıta ile Sevenlerinin Karşısı...

"Çıta"da 3 şarkı, 2 versiyon olmak üzere toplamda 5 şarkı yer alıyor. Albümün adını taşıyan "Çıta"...


>> Devamını Oku
12.01.2016 2065

Mehmet Erdem "Hepsi Benim Yüzümden"

Alper Atakan prodüktörlüğünde Babajım ve Kaya stüdyolarında kaydedilen, mix çalışmaları Alp Çoksoyluer ve Al...


>> Devamını Oku
21.12.2015 2932

Birol Namoğlu'ndan ''Muhtemel Aşk''

2012 yılı ABD turnesine hazırlanan Gripin grubu, kendilerine eşlik edecek ön grup araştırması yaparken yolları Okan Şarlı (Bas – Vokal),...


>> Devamını Oku
18.12.2015 2764
Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir. Lütfen * alanlarını boş geçmeyiniz.
Adınız *
Mail Adresiniz *

Web Site

Yorumunuz *